^Back To Top

  • 1 Utrzymujemy się od kilku lat na pierwszym miejscu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół (kategoria „Licealiada”) w województwie lubelskim.
    ;)
  • 2 Stwarzamy atmosferę przyjazną każdemu uczniowi.
    :)
  • 3 Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
    :)
  • 4 Procesom edukacyjno-wychowawczym sprzyja dobra baza lokalowa placówki.
    ;)
  • 5 Kultywujemy tradycje szkoły i dbamy o jej wizerunek. Realizujemy różnorodne projekty wspierające proces edukacyjny i wychowawczy
    :)

Osiągnięcia dydaktyczne 2015/2016

Po raz kolejny PERSPEKTYWY ogłosiły wyniki Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. W tym roku w Finale XVI Rankingu znaleźliśmy się wśród 300 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce, jesteśmy więc SREBRNĄ SZKOŁĄ 2015 ROKU!


Nasi olimpijczycy:

ü  M. Michalczuk 3d – finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – opiekun mgr J. Radecki

ü  K. Truszczyński 2c – finalista Olimpiady Losy Żołnierza i dzieje Oręża Polskiego  - opiekun mgr J. Radecki

ü  M. Warakomski 1c – laureat Olimpiady Losy Żołnierza i dzieje Oręża Polskiego  - opiekun mgr J. Radecki

ü  A. Wiśniewski 2b – laureat XXVIII Olimpiady Filozoficznej – opiekun dr A. Chomicz

ü  P.Sawczuk 2g – laureat IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach – opiekun mgr I. Maj

ü  M. Popławski 3a – finalista IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach – opiekun mgr I. Maj

ü  W. Skonieczny 3a – finalista IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach – opiekun mgr I. Maj

ü  M. Taranowicz 3a – finalista IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach – opiekun mgr I. Maj

                                           

                                           Konkursy przedmiotowe:

ü  Julia Przygoda 1a  - II miejsce oraz Marta Łaska – wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Utworów Adama Mickiewicza – opiekunowie mgr M. Tokarska, mgr M. Sewestianiuk

ü  I miejsce - A. Jówko 3a, II miejsce – K. Byszko 2h, III miejsce – M. Pietruczuk 2h w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego „An der Kul ist Deutsch cool” –  opiekun mgr A. Barszcz

ü  E. Juśkiewicz 3a, A. Kuzko 3a finalistki Internetowego Konkursu Politechniki Warszawskiej – opiekun mgr J. Nestorowicz

ü  Natalia Wojarnik 3c   IV miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu języka niemieckiego zorganizowanym przez agencję Rectus – opiekun mgr A. Barszcz

ü  E. Waśkiewicz 3c – j. francuski II miejsce M. Leszczyński 3a – j.angielski II miejcse, A. Naumiuk 3a – j.niemiecki III miejsce, K. Niedźwiedź 3g – j. rosyjski II miejsce, A. Kowaluk 2e – j. rosyjski III miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Języków Obcych – opiekunowie nauczyciele języków obcych

ü  J. Nowosielska 3e – etap wojewódzki, K. Romaniuk 3e – etap wojewódzki, A.Poniatowski 3b – wyróżnienie w IV Konkursie Wiedzy Genetycznej dla szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego – opiekunowie mgr D. Migasiuk, mgr D. Kowaleńko

ü  K. Gadomska 2e, S. Gajewski 1b laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej – opiekun mgr A. Makarewicz, mgr U. Jajus

ü  G. Mackiewicz 3g – I miejsce, Muzyka 3d – III miejsce w Konkursie Wiedzy o Regionie organizowanym przez PSW w Białej Podlaskiej – opiekunowie mgr J. Malec, mgr L. Zbucki

ü  M. Lichaczewska 3h – III miejsce w województwie w XXXVI Wojewódzkim Konkursie czytelniczy „J. I. Kraszewski jego życie i dzieło”

ü  K. Olesiejuk 2d – fotografia, wyróżnienie, K. Hasiuk 1c – recytacja III miejsce w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim – opiekunowie nauczyciele języka polskiego

ü  J. Horoszewicz – wyróżnienie, M. Grzywaczewski 2d – II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Teatru Jednego Aktora – opiekun mgr M. Tokarska

ü  K. Hasiuk 1c – Stypendium III stopnia marszałka województwa lubelskiego w dziedzinie „Teatr”

ü  H. Krawczyk 1d – Stypendium III stopnia marszałka województwa lubelskiego w dziedzinie „Fotografia”

ü  I miejsce w kat. plastycznej  A. Jówko, I miejsce w kat. esej J. Ruszkowska, II miejsce J. Ruszkowska, wyróżnienie w kat. plastycznej D. Niedzielak w konkursie zorganizowanym przez klub PIS „Żołnierze wyklęci – Prawdziwi Patrioci – wzór do naśladowania”

ü  M. Szyc, M. Włos – II miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Francji – opiekun mgr A. Furmaniak

ü  S. Gajewski – I miejsce, A. Rogoźnicka III miejsce w Regionalnym Konkursie Piosenki Romańskiej – opiekun mgr A. Furmaniak 

ü  M. Jakimowicz 1b, J. Naumiuk 1c, K. Olesiejuk 1h – laureaci konkursu literackiego „W świecie fantazji – baśń o grodzie nad Krzną”

 

 

Wyróżnienia

logo2.png

Współpraca

godlo-SGH-zielone.png

Przedsięwzięcia

come.png

UNESCO

logo_unesco.png

Facebook Likebox Slider


Copyright © 2014. "Kraszak"  Rights Reserved.