^Back To Top

 • 1 Utrzymujemy się od kilku lat na pierwszym miejscu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół (kategoria „Licealiada”) w województwie lubelskim.
  ;)
 • 2 DO WYNAJĘCIA SALA GIMNASTYCZNA.
  :)
 • 3 Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
  :)
 • 4 Procesom edukacyjno-wychowawczym sprzyja dobra baza lokalowa placówki.
  ;)
 • 5 Kultywujemy tradycje szkoły i dbamy o jej wizerunek. Realizujemy różnorodne projekty wspierające proces edukacyjny i wychowawczy
  :)

WAKACJE

Na ten dzień czekamy wszyscy od 1 września - 27 czerwca 2014 roku rozpoczęły się upragnione wakacje!
Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz przede wszystkim uczniom życzymy udanego odpoczynku.

 

Kraszak podsumował miniony rok szkolny

Wakacje można uważać za rozpoczęte – piątek (27 czerwca) był dniem w którym we wszystkich bialskich szkołach odbyły się uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego. Tak też było w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Ignacego Kraszewskiego.

SUKCESY I PASJE

Maciej Karcz zajął II miejsce w Mistrzostwach Regionów Uczniów Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych, które odbywały się w dniach 31.05-1.06.2014r. w Stadzie Ogierów Bogusławice (woj. łódzkie). Jako zawodnik Klubu Jeździeckiego Janów Podlaski startuje w najwyższej rundzie (runda Duża) w Jeździeckim Pucharze Lubelszczyzny. Regularnie zajmuje czołowe miejsca w różnych konkursach w tej dyscyplinie w naszym okręgu oraz poza nim. Maciej jest obecnie Halowym Mistrzem Województwa Lubelskiego w dyscyplinie skoki przez przeszkody w kat. Junior. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces Kraszaka!

Sprawdź, gdzie najlepiej zdali maturę. Tym razem nie było stuprocentowej zdawalności. Urząd miasta Biała Podlaska podał wyniki matur w szkołach publicznych. Najlepsza trójka bez zmian, choć z nieco gorszymi wynikami niż przed rokiem.

Malarstwo Krystyny Nowaczenko w Klubie Scena

 

W Klubie Scena Bialskiego Centrum Kultury, przy Zygmunta Augusta na Osiedlu Jagiellońskim prezentowane są ciekawe pracy jednej z młodych reprezentantek artystów z Ukrainy.


Wycieczka klasy 2b

W dniach 16 – 18 czerwca odbyła się szkolna wycieczka na Mazury klasy IIb. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Galindię – osadę nawiązującą do historii dawnych plemion – oraz park dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Drugi dzień minął na zwiedzaniu Wilczego Szańca w Gierłoży – dawnej kwatery głównej A. Hitlera, Twierdzy Boyen oraz Wieży Ciśnień z tarasem widokowym. Następnie uczniowie odwiedzili Park Wodny „Tropikana” w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Trzeciego dnia Klasa wybrała się do Reszla – miasteczka wpisanego do światowego rejestru zabytków – oraz do Świętej Lipki, w której znajduje się Sanktuarium Maryjne. Tam uczniowie mieli okazję wysłuchać koncertu organowego, którego dodatkową atrakcją były ruchome figurki. Wycieczkę zakończył rejs statkiem po jeziorze Śniardwy.

Wycieczka kl. II e

11 czerwca odbyła się wycieczka klasy IIe do Warszawy. Niezwykłych wrażeń dostarczyły: wystawa ludzkich ciał „The Bodies Revealed” oraz niepowtarzalna Niewidzialna wystawa. Wieczór w stolicy zakończył spektakl „CO JA PANU ZROBIŁEM, PIGNON?” w Teatrze Kwadrat.

 

„ Rok przed maturą”

Michał Remiszewski zajął VI miejsce w konkursie fizycznym „Rok przed maturą”, który odbył się 10 czerwca na UMCS w Lublinie. Jest to pierwszy w historii naszej szkoły tak dobry wynik. Gratulujemy!

 

Najlepsi uczniowie otrzymają pióra

Wiemy już, kto otrzyma Złote Pióra za rok szkolny 2013/14. Prezydent Białej Podlaskiej przyzna także Diamentowe Pióra połączone z tytułami "Maxima Cum Laude".

  

LAUREATKA I BIALSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO

Magdalena Nazaruk, uczennica klasy II c, została jedną z laureatek I Bialskiego Konkursu Literackiego. Przedsięwzięciu honorowo patronuje Prezydent Miasta Białej Podlaskiej, a organizatorami są: Miejska Biblioteka Publiczna, IV LO im. S. Staszica oraz redakcja „Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego”. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 24 czerwca 2014. o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uroczystość uświetni podlaski prozaik i poeta Leszek Sokołowski. Zapraszamy miłośników literatury i gratulujemy Magdzie!

 

Wyniki konkursów języka rosyjskiego

W tym roku szkolnym uczniowie naszego licem brali udział w wielu konkursach j. rosyjskiego. Oto rezultaty najważniejszych z nich:

 • XLV Olimpiada Języka Rosyjskiego- wyróżnienie i VI lokata w eliminacjach okręgowych – Iga Karpińska ucz. klasy 2d oraz VII lokata – Krystyna Nowaczenko ucz. klasy 2a. Wyróżnienie uzyskały również: Marta Korowaj –ucz. klasy 3g, Anna Koguc – ucz. klasy 1b, Karolina Pilipiuk –ucz. klasy 3c.
 • III Konkurs Wiedzy o Rosji (Język-Kultura-Historia-Realia) organizowany przez Instytut Filologii Słowiańskiej KUL w Lublinie – wyróżnienie: Iga Karpińska i Krystyna Nowaczenko.
 • Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną : „Jak wygląda Ukraina – propozycja wycieczki pt. Nad brzegami ukraińskich rzek” organizowany przez Instytut Filologii Słowiańskiej KUL oraz Katedrę Literatury Ukraińskiej KUL – wyróżnienie zdobyła Paulina Szubarczyk ucz. klasy 2g. Opiekunem uczniów jest mgr Anna Makarewicz. Gratulujemy!

SUKCES KAROLINY I MARCINA

5 i 6 czerwca w Łodzi odbył się IV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ, na którym uczniowie I LO Karolina Pilipiuk i Marcin Olesiejuk zdobyli 2 miejsce w kategorii duety. Karolina i Marcin profesjonalnie wykonali dwie piosenki: Pozovi menia z repertuaru zespołu Lube oraz Molitva Marii Serifovic, pokonując tym samym 80 wykonawców z różnych kategorii z całej Polski. Serdecznie gratulujemy sukcesu!!! Opiekunem uczniów jest mgr Anna Makarewicz.


 

BiblioGratka

Biblioteka szkolna przystąpiła do Bialskiej BiblioGratki - Portalu Bibliotek Szkolnych Białej Podlaskiej i Powiatu Bialskiego. Platforma internetowa ma służyć wspomaganiu pracy bibliotek szkolnych, wymianie informacji i doświadczeń. Utworzyła ją i prowadzi Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej.Więcej informacji znajduje się na stronie: www.bialabp.edu.pl

Wybierz język

plenfrdeitptrues

Lokalizacja

Współpraca

 • apolitechnika_warszawska200.png
 • godlo-SGH-zielone.png
 • kul.png
 • L.png
 • logo_psw_2010_300.png
 • wat-230x300.png

Wyróżnienia

 • logo1.png
 • logo3.png
 • part.png

Przedsięwzięcia

 • cmi.png
 • come.png
 • free.png

UNESCO

logo_unesco.png

Facebook Likebox Slider


Copyright © 2014. "Kraszak"  Rights Reserved.