^Back To Top

 • 1 Utrzymujemy się od kilku lat na pierwszym miejscu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół (kategoria „Licealiada”) w województwie lubelskim.
  ;)
 • 2 DO WYNAJĘCIA SALA GIMNASTYCZNA.
  :)
 • 3 Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
  :)
 • 4 Procesom edukacyjno-wychowawczym sprzyja dobra baza lokalowa placówki.
  ;)
 • 5 Kultywujemy tradycje szkoły i dbamy o jej wizerunek. Realizujemy różnorodne projekty wspierające proces edukacyjny i wychowawczy
  :)

Wizyta klasy 8D ze SP nr 9 w Białej Podlaskiej

22 marca 2019 r. odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej. Młodzież z klasy 8D wraz z wychowawczynią Izabelą Zalewską była żywo zainteresowana warunkami przyjęć do Kraszaka oraz dodatkową ofertą szkoły. Lekcja historii poprowadzona przez mgr Jarosława Radeckiego ułatwiła zapewne niektórym wybór profilu klasy. Mamy nadzieję, że goście byli zadowoleni z odwiedzin naszej szkoły.

Wizyta uczniów ze SP w Ortelu Książęcym Drugim

21 marca 2019 r. w murach szkoły gościliśmy uczniów klas siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej w Ortelu Książęcym Drugim. Mieli oni okazję zwiedzić szkołę oraz poznać ofertę Kraszaka na rok 2019/2020. Ciekawe zajęcia z matematyki, które były zarazem powtórką przed egzaminem, poprowadziła mgr Renata Górnicka. Rozmowy przeprowadzone z gośćmi wskazują na to, że z niektórymi z nich spotkamy się jeszcze nie raz.

Finał IV edycji Konkursu Historycznego

15 marca 2019 r. pod hasłem „Polskie drogi do niepodległości” odbył się w naszej szkole finał IV edycji Konkursu Historycznego im. J. I. Kraszewskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych powiatu bialskiego. Do finału zakwalifikowało się 32 uczniów z trzynastu szkół.
O godz. 10.00 rozpoczęły się zawody indywidualne, polegające na rozwiązaniu testu sprawdzającego zarówno wiedzę historyczną uczestników, jak i znajomość najważniejszych wydarzeń dotyczących naszej szkoły.


Czytaj więcej: Finał IV edycji Konkursu Historycznego

Uczniowie ZPO w Chotyłowie z wizytą w Kraszaku

6 marca 2019 r. przywitaliśmy w murach szkoły uczniów klasy ósmej i klasy trzeciej gimnazjalnej z Zespołu Placówek Oświatowych w Chotyłowie. Goście mieli okazję zwiedzić szkołę oraz dowiedzieć się, dlaczego warto zostać uczniem Kraszaka. Drugą część programu stanowiły zajęcia z języka angielskiego. Poprowadziła je mgr Katarzyna Wołosiuk. Mamy nadzieję, że wizyta w szkole była dla naszych gości miłym doświadczeniem i wpłynie na ich decyzję wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

 

Finał Konkursu Matematycznego Krasz-Mistrzowie Matematyki

W poniedziałek 4 marca 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej odbył się finał Konkursu Matematycznego Krasz-Mistrzowie Matematyki, w którym udział wzięły drużyny składające się klas gimnazjalnych. Zwycięzcą konkursu została drużyna z gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Białej Podlaskiej. Miejsce II zdobyli gimnazjaliści z Katolickiego Gimnazjum w Białej Podlaskiej, a trzecie wywalczyła drużyna gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Misiach. Laureatom oraz opiekunom uczniów nagrody wręczył pan Dyrektor Ireneusz Szubarczyk.


Czytaj więcej: Finał Konkursu Matematycznego Krasz-Mistrzowie Matematyki

Finał Konkursu Matematycznego Krasz-Mistrzowie Matematyki

W piątek 1 marca 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej odbył się finał Konkursu Matematycznego Krasz-Mistrzowie Matematyki, w którym wzięło udział 9 dwuosobowych drużyn, rywalizujących o zaszczytne I, II i III miejsce oraz o Puchar Dyrektora Szkoły. Zwycięzcą konkursu została drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Białej Podlaskiej. Miejsce II zdobyli ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białej Podlaskiej, a trzecie wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach. Laureatom oraz opiekunom uczniów nagrody wręczył pan Dyrektor Ireneusz Szubarczyk.


Czytaj więcej: Finał Konkursu Matematycznego Krasz-Mistrzowie Matematyki

Wizyta ósmoklasistów ze SP nr 3

29 stycznia 2019 r. gościliśmy w naszej szkole kolejną grupę ósmoklasistów. Odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej wraz z wychowawcą Mariuszem Michalczukiem. Gości powitał dyrektor Ireneusz Szubarczyk. Następnie Ania Kacik, Natalia Semeniuk i Dominika Hurbańczuk, oprowadzając gości po szkole, opowiedziały o tym, jak wygląda życie ucznia Kraszaka. Dalsza część spotkania odbyła się w sali nr 17, gdzie mgr Katarzyna Wołosiuk poprowadziła ciekawe zajęcia z języka angielskiego. Mamy nadzieję, że goście byli zadowoleni z wizyty w naszej szkole.

 

Ósmoklasiści w Kraszaku

W piątek 11 stycznia 2019 r. gościliśmy w naszej szkole ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej. Tą wizytą wznowiliśmy projekt „Wycieczka do liceum”. Goście o godzinie 8.00 zasiedli w ławkach, aby poczuć się jak uczniowie Kraszaka. Lekcję matematyki poprowadziła mgr Renata Górnicka. Następnie Ania Kacik i Filip Koryciński z klasy 2c oprowadzili przyszłych licealistów po szkole, zapoznając ich z historią i teraźniejszością I LO. Dalsza część spotkania odbyła się w auli szkolnej. Młodzież pytała o zasady rekrutacji i różne aspekty życia szkoły. Mamy nadzieję, że z uczestnikami wycieczki spotkamy się podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w I LO.

 

Finał III edycji Konkursu Historycznego

16 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się finał III edycji Konkursu Historycznego im. J. I. Kraszewskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych powiatu bialskiego. Do finału zakwalifikowało się 24 uczniów z dziewięciu szkół. O godz. 10.00 rozpoczęły się zawody indywidualne, polegające na rozwiązaniu testu sprawdzającego zarówno wiedzę historyczną uczestników, jak i znajomość najważniejszych wydarzeń dotyczących naszej szkoły. Zwycięzcą rozgrywek indywidualnych został Mateusz Kasprowicz z Katolickiego Gimnazjum im. C. Norwida w Białej Podlaskiej.


Czytaj więcej: Finał III edycji Konkursu Historycznego

Finał III edycji Konkursu z Języka Angielskiego „ Krasz- Test”

13 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się finał Konkursu z Języka Angielskiego „ Krasz- Test”, zorganizowany w ramach III edycji Akademii Młodego Licealisty. Do konkursu przystąpili uczniowie z 9 szkół gimnazjalnych i oddziałów gimnazjalnych przy szkołach podstawowych w naszym regionie. 9 dwuosobowych drużyn rywalizowało o zaszczytne I, II i III miejsce oraz o Puchar Dyrektora Szkoły. Zwycięzcą konkursu została drużyna z Katolickiego Gimnazjum C. Norwida w Białej Podlaskiej w składzie: Laura Olejniczak i Rozalia Kułakow.


Czytaj więcej: Finał III edycji Konkursu z Języka Angielskiego „ Krasz- Test” 

Wybierz język

plenfrdeitptrues

Lokalizacja

Współpraca

 • apolitechnika_warszawska200.png
 • godlo-SGH-zielone.png
 • kul.png
 • L.png
 • logo_psw_2010_300.png
 • wat-230x300.png

Wyróżnienia

 • logo1.png
 • logo3.png
 • part.png

Przedsięwzięcia

 • cmi.png
 • come.png
 • free.png

UNESCO

logo_unesco.png

Facebook Likebox Slider


Copyright © 2014. "Kraszak"  Rights Reserved.